Wilkołaki zawitały do świata The Sims 4

Twórcy The Sims 4 nie próżnują. Po fatalnej premierze Ślubnych historii przyszedł czas na odnowienie zaufania fanów z nowym pakietem. Nie ma co się dziwić, że „simomaniacy” nie do końca wiedzieli czego oczekiwać po kolejnym pakiecie. Jednak dość szybko już po premierze da się zobaczyć pierwsze pozytywne recenzje Wilkołaków.

Kolejne fantastyczne stwory

W grze mamy już magów, wilkołaki, ufoludki oraz syreny. Biorąc pod uwagę postaci dostępne w poprzedniej edycji gry, wszyscy z napięciem oczekiwali na nowe dodatki inspirowane fantastyką. Dodanie do gry wilkołaków było tak naprawdę kwestią czasu i dobrego pomysłu. Czwarta odsłona Simsów prezentuje bowiem każdą oddzielną rasę w specjalnych pakietach. Jest to duży przeskok od jednej, wspólnej paczki z The Sims 3. Wielu fanów serii jest podzielonych na temat słuszności takiego działania. Wiele osób oskarża twórców gry o jedynie chęć zarobienia, część cieszy się, że w końcu każdy rodzaj postaci może być lepiej dopracowany.

Niezależnie od tego w której grupie jesteście, na pewno zgodzicie się z tym, że dedykowane pakiety dają zdecydowanie lepsze możliwości rozbudowania postaci. Mogliśmy to zauważyć dość dobrze po dodaniu wampirów do świata The Sims 4. Rozbudowane drzewko umiejętności pozwala na tworzenie unikalnych postaci i lepszego decydowania o ich charakterystykach. Dzięki temu nawet jeśli gramy tylko wampirami, gra nie znudzi się tak szybko.

Nowe drzewko umiejętności

Podobne rozwiązanie zostało zastosowane w Wilkołakach. Nowe drzewko umiejętności zawiera 25 specjalnych umiejętności oraz dodatkowo sześć tak zwanych uśpionych umiejętności. Dzięki zdobywaniu kolejnych zdolności kontrola nad sitem będzie znacznie łatwiejsza. Lub też jeśli zależy nam na stworzeniu naprawdę dzikiej postaci możliwe jest na przykład zaspokajanie głodu poprzez zjadanie mebli.

Oprócz zdobywania nowych, ciekawych umiejętności dostajemy także specjalnie przygotowany świat. Niewielki rozmiar nadrabia on zdecydowanie naprawdę ciekawą historią i możliwością odkrywania podziemnych tuneli. Wprowadzone zostały także paczki wilkołaków, umożliwia to dodatkowy gameplay; interakcje z drużynami, walki gangów oraz współpraca ze swoimi wilczymi przyjaciółmi pozwala na kolejne wiele godzin dodatkowej i ciekawej gry.