Świat gier na pomoc Ukrainie

11 bit studios, CD Projekt RED, Techland czy Crunching Koalas to jedne z firm zaangażowanych w pomoc Ukrainie. Ogromne kwoty, przekazane na fundacje charytatywne pomagające zarówno uchodźcom jak i osobom pozostałym w Ukrainie są ogromnym wsparciem dla cierpiącego narodu. W jaki sposób twórcy gier angażują się w pomoc dla sąsiadów w potrzebie?

This War of Mine

Niezwykle szybko na agresję ze strony rosyjskiej armii zareagowali deweloperzy ze studia 11 bit studios. Polacy już w dniu rozpoczęcia wojny ogłosili, że cała kwota uzyskana ze sprzedaży gry This War od Mine zostanie przekazana dla Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Akcja obejmuje wszystkie wersje gry, włączając w to DLC oraz wszystkie sklepy oraz platformy na których gra jest dostępna. 

Akcja jest szczególnie bliska twórcom, gdyż This War of Mine skupia się na pokazaniu jak wielkie cierpienie niesie wojna. Produkcja bardzo otwarcie promowana jest jako antywojenna, dobitnie pokazuje nędzę i zniszczenie konfliktów wojennych. Jeśli jeszcze nie jesteście posiadaczami swojej wersji, gra dostępna jest na PC oraz konsole PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Możliwa jest również rozgrywa na urządzeniach mobilnych.

CD Projekt RED

Twórcy Wiedźmina i Cyberpunk 2077 w piątek ogłosili na twitterze wsparcie dla Ukrainy. Aby pomóc w realnej pomocy przekazali oni darowiznę w zawrotnej sumie 1 miliona złotych. Wybraną przez firmę fundacją została Polska Akcja Humanitarna, która czynnie angażuje się w pomoc dla uchodźców. Ze środków będą w stanie zapewnić osobom potrzebującym między innymi pomoc psychologiczną oraz żywność. PAH obecnie pomaga osobom już znajdującym się na terenie Polski, jak i osobom usiłującym uciec z ogarniętego wojną kraju.

W akcje pomocy dla Ukrainek i Ukraińców angażują się wszyscy sąsiedzi. O akcjach pomocowych na terenie Trójmiasta przeczytacie więcej w artykule „Trójmiasto organizuje pomoc dla Ukrainy”. Być może zainspiruje was do wzięcia udziału w zbiórce najpotrzebniejszych środków.