Producenci gier: Blizzard

Dziś znana pod nazwą Activision Blizzard, spółka ma na swoim koncie takie hity jak Warcraft, StarCraft, Diablo i Overwatch. Ich gry obsługiwane są na własnym serwisie Battle.net. Blizzard Entertainment zasłynął również z corocznych konferencji-konwentów dla swoich fanów. To na BlizzConach najczęściej dowiadujemy się o nowościach ze świata Diablo czy Warcrafta.

Powstanie studia

Wszystko zaczęło się od trzech kolegów ze studiów, Michaela Morhaime, Allena Adhama oraz Franka Pearce. Rok po obronie tytułów licencjackich na Uniwersytecie Kalifornijskim w 1991 roku założyli firmę pod nazwą Silicon & Synapse. Nazwa miała symbolizować połączenie budulca komputerowego oraz budulca ludzkiego mózgu. W pierwszych latach działalności nie zajmowali się jednak pisaniem własnych gier wideo. Skupiali się głównie na przenoszeniu istniejących już gier jak .R.R. Tolkien’s The Lord of the Rings Vol. I na inne platformy.

Kolejne problemy z nazwą

Pierwsza zmiana firmy nastąpiła już w 1993 roku, ponieważ wielu postronnych ludzi błędnie rozumiało pierwszą cześć nazwy. Silicon w ich rozumieniu miał oznaczać krzem, z którego zbudowane były mikroczipy komputerowe. Jednak szczególnie w latach 90. gdy coraz większą popularnością zyskiwać zaczęły sylikonowe implanty piersi- postronni ludzie prędzej kojarzyli Silicon w Silicon & Synapse właśnie jako sylikon jak w implantach.

Postawiono na nazwę Chaos Studios, jednak i ta nazwa nie pozostała na długo. Na początku roku 1994 ze studiem skontaktowała się firma Chaos Technologies, która zażądała 100 tysięcy dolarów za używanie podobnej nazwy. Krótko mówiąc już w kwietniu tego samego roku nazwa miała zostać zmieniona na „Ogra Studios”. Jednak i ten pomysł nie sprawdził się, gdyż kierownictwo dystrybutora, który niedawno przejął studio nie zgodził się na taką zmianę.

Aby uniknąć kolejnych problemów Allen Adham ponoć usiadł nas słownikiem i spisywał z niego wszystkie nazwy, które przypadku mu do gustu. Każda propozycja sprawdzana była z działem prawnym. Dość szybko wybrana została nazwa Blizzard Entertainment, która została oficjalnie przyjęta w maju 1994 roku.