PS czy XBOX – co wybrać?

Rywalizacja między konsolami firmy Sony i Microsoft trwa od wielu alt. Marki co chwile wypuszczają kolejne generacje swoich urządzeń, a cały czas mają ten sam problem – kupić konsole PS czy Xbox. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od kilku czynników. Jakich? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Wolisz gry przygodowe czy wyścigowe? Bardziej zależy Ci na wysokiej jakości grafice, czy na padzie i ewentualnej kompatybilności? To tylko kilka z wielu pytań, które należy sobie zadać przed dokonaniem właściwego wyboru. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które być może pomogą Ci zadecydować, co będzie dla Ciebie lepsze – PS czy Xbox.

Co jest lepsze: Xbox czy PS? Dowiedz się więcej o popularnych konsolach

Jakość obrazu oraz szybkość działania konsoli – to te czynniki w dużej mierze decydują o zakupie danej konsoli do gier. Zarówno najnowszy model PS, jak i Xbox działają bardzo szybko, co niewątpliwe daje duży komfort użytkownikowi. Mamy do dyspozycji również bardzo dobrą jakość obrazu, jednak ta którą prezentuje najnowszą generacja PS – PS5 wydaje się ciut lepsza od konkurenta. Czy to ma przesądzić o zakupie urządzenia Sony? Niekoniecznie.

Między tymi dwoma konsolami, które konkurują ze sobą od lat jest wiele różnic, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję o zakupie. Każda z marek przedstawia trochę inne podejście do świata gier i proponuje inne rozwiązania.

Co jest lepsze: PlayStation czy Xbox? Poznaj gry dostępne na obydwie platformy

Konsole, chociaż posiadają multum funkcji, to przede wszystkim służą do rozgrywki online i offline. Modele PS oraz Xbox różnią się znacznie biblioteką dostępnych gier, produkowanych na wyłączność. Jeżeli zależy nam na jakiejś szczególnej grze, to upewnijmy się, czy będzie ona dostępna na wybranej konsoli. Przejrzyjmy również katalog gier dedykowanych danemu urządzeniu.

Którą konsolę wybrać? Zdecyduj sam!

PS5 może okazać się dla Ciebie lepszym rozwiązaniem, jeżeli posiadasz już PS4 i wiele gier. Możesz z łatwością sprzedać konsole i zatrzymać gry, gdyż będą one kompatybilne z nowszą wersją urządzenia. Jeżeli jesteś fanem przygodowych gier akcji – to również jest dla Ciebie trafny wybór.

Na Xboxa powinni zdecydować się przede wszystkim Ci, którzy pragną dostępu do wielu gier przystępnych cenowo. To konsola dla osób, które nie mają ulubionego rodzaju produkcji i lubią próbować różnych rozgrywek.

Xbox może być więc świetną alternatywą dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z graniem. Istnieje możliwość dostępu subskrypcyjnego do gier, a same urządzenia są atrakcyjne cenowo.