Przygotuj się do wielogodzinnych rywalizacji – skuteczne ćwiczenia rąk

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Ci się przerwać ekscytującą rozgrywkę z powodu dyskomfortu związanego z bólem rąk, to z pewnością zainteresuje Cię temat ich właściwej rozgrzewki i cyklicznych ćwiczeń. Przygotowaliśmy krótką i prostą listę ćwiczeń, które mogą być wykonywane w każdych warunkach. Polecane są szczególnie dla graczy i osób, które długie godzinny pozostają przed komputerem.

Rozciąganie nadgarstka

Rozciągamy każdą rękę osobno. Zacznijmy od prawej ręki. Trzymając ją przed sobą z wyprostowanym łokciem i skierowaną dłonią do góry drugą ręką delikatnie rozciągamy dolną połowę palców i ciągniemy nadgarstek w dół. Jeżeli czujemy, że nasze przedramię się rozciąga to dobrze, jednak nie róbmy tego zbyt mocno. Przytrzymajmy tak rękę przed ok. 15-30 sekund i zmieńmy ją na przeciwną stronę.

Rozciąganie palców

To ćwiczenie pomoże Ci rozluźnić wszystkie palce, łączenie z kciukami. Aby je wykonać, na początku podnieś rękę na wysokości klatki piersiowej wewnętrzną częścią strony skierowaną do serca. Drugą ręką trzymamy czubek kciuka i delikatne go pociągamy. Czynność tę wykonujemy do momentu wystąpienia dyskomfortu i zatrzymujemy się w takiej pozycji przez ok. 10 sekund. Powtarzamy to ćwiczenie w przypadku pozostałych palców.

Rozciąganie kciuków

Aby wykonać to ćwiczenie, skieruj kciuk do wnętrza tej samej ręki, a następnie chwyć go pozostałymi palcami. Zaciśniętą pieść w ten sposób przechyl wprzód, wyobrażając sobie, że trzymasz miecz, którego ostrze chcesz przychylić do przodu. Poczujesz wówczas naprężenie nie tylko w kciuki, lecz i w przedramieniu. Trzymaj rękę w tej pozycji przed 15-30 sekund, a następnie zmień rękę.

Dłonie w modlitwie

Ćwiczenie rozluźniające przedramiona oraz nadgarstki. Zacznij od złożenia placów i wnętrz obu dłoni. Place muszą być obrócone ku górze, a łokcie skierowane na boki, zupełnie jak do modlitwy. Wytrzymaj w takiej pozycji przed 30 sekund.