Powrót do uniwersum Batmana już jesienią. Co wiemy o nadchodzącym Gotham Knights?

Od premiery Arkham Knight minęło już prawie siedem lat. Wielu fanów serii z niecierpliwością oczekiwało więc powrotu do uniwersum Batmana. Wygląda na to, że już jesienią tego roku doczekamy się premiery nowego dzieła Warner Bros. Games Montreal, które odpowiedzialne jest za grę Batman: Arkham Origins.

Powrót do Gotham

Choć akcja gry rozgrywać się będzie w Gotham i powrócą znane z Arkham Knight postaci- Gotham Knights nie jest w żaden sposób związana z poprzednią serią gier. Ciężko jednak nie zauważyć wyraźnych inspiracji i rozwiązań znanych z serii Arkham. Możemy się więc spodziewać zupełnie nowej fabuły, osadzonej w sprawdzonych już rozwiązaniach poprzednich wydawnictw.

Gra rozpoczyna się dramatycznym intro, w którym słyszymy wiadomość od nieżyjącego już Batmana. Możemy w tym samym czasie obserwować reakcję jego podopiecznych i bohaterów naszej serii. Batgirl, Nightwing, Robin i Red Hood- to cztery zupełnie różne grywalne postaci, które łącząc siły przejmują schedę po Batmanie.

Bohaterowie i złoczyńcy

Pomimo braku Batmana, gra zapowiada się naprawdę ciekawie. Być może właśnie to zmiana głównych bohaterów jest jednym z ciekawszych aspektów gry. DC Comics to głębokie źródło wielu ciekawych postaci, cieszy więc fakt, że w końcu możemy zobaczyć coraz większą różnorodność w filmach czy właśnie w grach.

Batgirl to nikt inny jak Barbara Gordon, córka komisarza Jima Gordona. Po tragicznym ataku Jokera, przez wiele lat poruszała się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Jednak z czasem zdołała odzyskać pełną sprawność i powróciła do walki z przestępczością, nie tylko zza swojego komputera.

Richard DIck Grayson to historycznie pierwszy Robin, znany obecnie jako Nightwing. Niezwykle zwinny i charyzmatyczny przywódca walczy z przestępcami za pomocą pałek escrima. Zapewne to on będzie największym spoiwem pozostałej drużyny, biorąc pod uwagę jego wiek oraz wrodzoną łatwość w kontaktach z innymi.

W roli Robina zobaczymy Tima Drake, niezwykle inteligentnego młodziaka. Przeciwstawnością spokoju i racjonalnego myślenia Robina jest z cała pewnością Jason Todd znany pod pseudonimem Red Hood. Stara się on jednak odciąć od brutalnej przeszłości i wrócić do wpajanych mu przez Batmana zasad.

Według wcześniejszych zapowiedzi studia możemy spodziewać się obecności Trybunału Sów. Ta tajna organizacja steruje zza kulis losami Gotham, przez wielu uważana jest jedynie za mit. W zapowiedzi mogliśmy także zobaczyć starcie z Mr. Freezem.