Najlepsze planszówki na weekend majowy i nie tylko!

Podczas majówkowego długiego weekendu w końcu mamy czas na zasłużony relaks. Jedni będą w tym czasie oddawać się grillowaniu, czytaniu książek czy nadrabianiu seriali. Jest to jednak również świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną czy znajomi przy ciekawej grze planszowej!

Poniżej przedstawiamy zestawienie kilku popularnych i niezwykle ciekawych gier planszowych. Każdy powinien znaleść tu coś dla siebie, niezależnie od preferencji i zainteresowań.

Dixit

Dixit nieustannie zdobywa nowych miłośników, którzy nigdy nie nudzą się podczas kolejnych rozgrywek. Jest to świetny wybór jeśli nie chcemy tłumaczyć lub przyswajać zbyt wielu zasad gry. Przy Dixit najważniejsze to puścić wodze wyobraźni i dobrze się bawić!

Gra przeznaczona jest dla minimalnie trzech, a maksymalnie siedmiu graczy.

7 cudów świata

Kolejna niezwykle ciekawa gra, której zasady można zrozumieć bardzo szybko. Będzie to bardzo dobry wybór dla osób lubujących się w grach strategicznych. Pomimo prostych zasad gra jest bardzo angażująca i niezwykle ciekawa- szczególnie ze względu na to że nie zawsze będziemy wygrywać w ten sam sposób.

Do rozrywki będziemy potrzebować minimum trzech osób. W rozgrywce może brać udział maksymalnie siedem osób.

Sabotażysta

W przypadku Sabotażysty, poznanie samych zasad nie jest trudne, a poziom rozgrywki zależeć będzie od samych graczy. Jest to więc dobry wybór, jeśli chcemy wejść w świat gry i aktywnie na niego wpływać. Podczas gry przyjmujemy rolę krasnoludów, a naszym zadaniem jest odnalezienie ukrytego złota..oraz sabotażysty który usiłuje pokrzyżować plany reszty graczy.

Jest to świetny wybór do rozgrywek w większym gronie. Minimalna ilość zawodników to trzy osoby, a maksymalna to aż dziesięć.

Ostatni Bastion

Jeśli dla odmiany zależy nam na współpracy z innymi, Ostatni Bastion to najlepszy wybór. Wszyscy gracze muszą być niezwykle zgrani i współpracować ze sobą, aby pokonać szalejące potwory. Dodatkowym plusem są dość proste i czytelne zasady, można więc bez problemu zabrać ją na majówkowego grilla.

Rozgrywka przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy.