Rodzinne granie w planszówki to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego. Sprawdź, które z nich warto wypróbować, by dobrze bawić się w familijnym gronie.
Monopoly
Kultowa, jedna z najpopularniejszych gier planszowych dla całej rodziny. Kupuj, sprzedawaj i inwestuj, by rozwijać miasto i wzbogacać swój portfel. Zarządzaj nieruchomościami z rozsądkiem, realizując przemyślaną taktykę. Gra monopoly to wspaniała rozrywka dla całej rodziny – zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Rozwijaj swoje zdolności przywódcze i strategiczne myślenie, dzięki grze planszowej dostępnej w wielu wariantach tematycznych.
Milionerzy
Gra planszowa oparta na kultowym teleturnieju, w którym nagrodą główną jest okrągły milion złotych. Zmierz się z pytaniami o różnych stopniu trudności i sprawdź swoją wiedzę ogólnotematyczną. Milionerzy to gra, w której brać udział mogą nie tylko pojedynczy gracze, ale i małe zespoły. Zadzwoń do przyjaciela, kiedy któreś z pytań sprawi Ci trudność lub skorzystaj z pozostałych kół ratunkowych, które ułatwią wybranie prawidłowej odpowiedzi.
W zestawie gry planszowej Milionerzy znajdziesz dużą, składaną planszę, informującą o etapie rozgrywki oraz dostępnych kołach ratunkowych. Jest tam także 660 kart z pytaniami i odpowiedziami, 20 kart Pytanie do Publiczności/Telefon do przyjaciela, 6 pionków, 7 kart z ciekawostkami, 12 żetonów Kół Ratunkowych, plik 30 czeków oraz 4 ramki na karty z pytaniami. Wszystko to zapakowane w eleganckie, kartonowe pudełko, które bez trudu zabierzesz ze sobą na wakacje.
Tajniacy
Bardzo ciekawą i wciągającą grą planszową są również Tajniacy. Jest to planszówka, w którą grać powinny przynajmniej cztery osoby, bowiem biorą w niej udział dwa zespoły, składające się z Szefa Wywiadu i członków zespołu. Zadanie polega na tym, by nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Szef Wywiadu w jednej turze podawać może jednak swojej drużynie tylko jedno, ogólnodostępne hasło, co stanowi spore utrudnienie. Członkowie drużyny muszą natomiast domyśleć się, który z kryptonimów należy do agenta z ich zespołu, unikając przy tym agentów drużyny przeciwnej. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że jeden z kryptonimów należy do zabójcy.
Wieloznaczne hasła wywoływać mogą różne skojarzenia i domysły. Trudność polega na ograniczonym kontakcie Szefa Wywiadu z zespołem, który może jednak komunikować się między sobą, decydując, które hasła mu pokaże. Rozgrywka, choć z pozoru może wydawać się skomplikowana jest dość prosta i wywołuje sporo uśmiechu. Zwłaszcza, kiedy zespół po dobrym początku zaczyna błądzić i podejmować niewłaściwe decyzje. W skład zestawu wchodzą m.in. 16 kafelków agentów w dwóch kolorach, kafelek podwójnego agenta, 7 kafelków niewinnych obserwatorów, kafelek zabójcy, 40 kart kluczy, klepsydra, podstawka, instrukcja oraz 200 kart z 400 kryptonimami. Zapewnia to różnorodną rozgrywkę i ciągle nowe, intrygujące postaci.