F1 2021 – kiedy premiera? Co nowego?

Fani Formuły 1 dzisiejszą datę z pewnością mieli zakreśloną w kalendarzu na czerwono. Tak, właśnie dziś zaplanowano długo wyczekiwaną premierę gry F1 2021. Co nowego przygotowali twórcy? Przeczytaj i przekonaj się sam.

Sezon Formuły 1 każdego roku rozpoczyna się w marcu, przyciągając przed telewizory miliony kibiców. Podobnie rzecz ma się z oficjalną, licencjonowaną grą, która od lat gromadzi przed komputerami i konsolami równie duże grono fanów. Coroczna premiera gry niemal zawsze miejsce ma w trakcie wakacji, z reguły niedługo przed czterotygodniową przerwą w ściganiu. W tym roku premierę ustalono na 16 lipca i z tej daty się wywiązano. Dzięki temu już dziś fani tej serii mogą rozpocząć emocjonującą rozgrywkę

Wspaniała grafika i realizm gry F1 2021

Każdego roku twórcy gry starają się dopracować ją jak najdokładniej, by oddać możliwie najlepiej realizm ścigania się na torze. Dopracowane detale bolidów, otoczenia, torów i zmiennych warunków pogodowych robią ogromne wrażenie. Celem stawianym przed tegoroczną odsłoną wieloletniej serii było rozbudowanie rozgrywki i uczynienie jej jeszcze bardziej zbliżoną do prawdziwych wyścigów. Czytając różne recenzje można dojść do wniosku, że plany przełożyły się na konkretne działania, a te z kolei dały wspaniały efekt końcowy.

F1 2021 – tryb fabularny Braking Point

Po niedawnym przejęciu przez EA studia Codemasters i należących do niego marek (za około 1,2 mld dolarów), to właśnie ten światowy producent gier po raz pierwszy wypuścił grę spod znaku F1. Gracze mieli w związku z tym duże wątpliwości na długo przed premierą, ale w jej dniu zostały one ostatecznie rozwiane. Gra wypada bardzo dobrze, a nowością, jaka wzbudziła duże zainteresowanie jest tryb fabularny Braking Point. Wcielamy się w nim w młodego kierowcę, który karierę zaczyna w Formule 2 i powoli wspina się na jej szczyt. Po drodze spotykają go jednak liczne problemy, związane nie tylko z wydarzeniami na torze. Nowy tryb czyni grę jeszcze ciekawszą i bardziej wciągającą.

Wymagania sprzętowe F1 2021

Gra F1 2021 dostępna jest na kilku platformach. Zagrasz w nią zarówno na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S, a także PlayStation 4 i Xbox One. Oczywiście będzie można w nią grać również na PC, ale należy się liczyć z wysokimi wymaganiami sprzętowymi. By F1 2021 działała w miarę sprawnie na wysokich detalach, należy dysponować kartą graficzną nie gorszą niż GeForce GTX 1660 Ti/ Radeon RX 590. W przypadku procesora wymagany jest przynajmniej Intel Core i5-9600K 3.7 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz. W zalecanych wymaganiach sprzętowych znaleźć można również informację o 16 GB pamięci RAM oraz 80 GB wolnego miejsca na dysku. Wiadomo, im lepszy sprzęt, tym płynniejsza i bardziej komfortowa rozgrywka.