Konsole: Sega Mega Drive

Znana w Ameryce Północnej pod nazwą Sega Genesis, w Japonii pojawiła się w 1988 roku pod nazwą Sega Mega Drive. Konsola była 16-bitową ewolucją wcześniejszej 8-bitowych Sega Master System oraz Sega SG-1000 Mark III.

Dalsza ewolucja konsoli

Sega Mega Drive należy do czwartej generacji konsol gier wideo; do tej kategorii zaliczamy również Super Nintendo Entertainment System,  Atari Lynx czy przenośną konsolę Game Boy. Urządzenie wyszło na rynek japoński 29 października 1988 roku, rok później zawitała również do sklepów w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. W Polsce na pojawienie się konsoli musieliśmy czekać aż do 1994 roku.

Aby zapewnić łatwiejsze przejście na nowy system, twórcy Mega Drive zadbali o to aby była ona wstecznie kompatybilna z wcześniejszym urządzeniem Sega Mark III. Nowe urządzenie obsługiwało co prawa inne kartridże, jednak po zaopatrzeniu się w Mega Adapter możliwe było bezproblemowe granie w posiadane już gry.

Ogromnym krokiem w przód było wprowadzenie w 1994 roku usługi Sega Channel. Dzięki specjalnemu adapterowi możliwe było podłączenie konsoli do sieci. Dzięki temu możliwe było przeglądanie dostępnych na serwerze gier i pobieranie ich na swoje urządzenie. Coś co dla nas jest zupełnie normalne i wręcz oczekiwane, w 1994 roku było ogromną nowością. Sega Channel dostępna była na wszystkich rynkach, gdzie pojawiła się Sega Mega Drive.

Gry dostępne na konsolę

Oprócz możliwości obsługi gier produkowanych z myślą o wcześniejszych konsolach Sega, z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej nowych produkcji. Fani piłki nożnej mogli grać między innymi w FIFA International Soccer oraz FIFA Soccer 95 i 1996. Dla porównania, jeśli ciekawi Was jak wygląda najnowsza odsłona gry, serwis wypagier24.pl udostępniła ciekawe podsumowanie przemyśleń po premierze.

Nie zabrakło również oczywiście kolejnej odsłony Mortal Kombat- Unlimate Mortal Kombat 3. Do wyboru były również aż cztery różne odsłony gier Sonic. Jeśli mowa o roku 1994, nie mogło również zabraknąć legendarnej gry The Lion King.