Komputer czy laptop – co lepsze do gier?

Jeżeli jesteś miłośnikiem gier i przymierzasz się do zakupu nowego sprzętu to z pewnością, masz dylemat, jaki rodzaj sprzętu kupić. Z jednej strony kuszą niewielkie rozmiary i mobilność laptopa, z drugiej jednak stacjonarne komputery zazwyczaj oferują więcej w niższej cenie. Posiadając taką zagadkę, zwróć uwagę na kilka istotnych czynników. Jakich? O tym poniżej.

Określ swoje wymagania – laptop gamingowy vs PC

Jeżeli zastanawiasz się, czy wybrać laptop gamingowy, czy komputer, warto na samym początku określić swoje wymagania dotyczące sprzętu. Przede wszystkim pomyślmy, czy zależy nam na odtwarzaniu najnowszych pozycji na najwyższych parametrach, czy niekoniecznie.

Przed wyborem określmy mniej więcej takie parametry jak:

  • Karta graficzna,
  • Procesor,
  • RAM,
  • Pamięć masowa.

Warto również przemyśleć to, czy zależy nam na sprzęcie, który będzie użytkowany głównie w warunkach domowych, czy jednak chcemy zabierać nasze urządzenie w podróże, do szkoły i w inne miejsca.

A może komputer plus laptop?

Nierzadko bardzo dobrym wyjściem z sytuacji okazuje się kupienie obu sprzętów jednocześnie. Dzieje się tak po wstępnym oszacowaniu cen poszczególnych urządzeń. Jeżeli jesteśmy zainteresowani sprzętem, który zabierzmy do szkoły czy pracy, wcale nie musi on zazwyczaj mieć bardzo dobrych parametrów, w takim przypadku możemy zakupić laptop z niższej półki.

Zostaje nam wtedy odpowiednia ilość gotówki, aby zakupić dobry komputer stacjonarny z bardzo dobrymi parametrami.

Suma kosztów komputera stacjonarnego oraz taniego laptopa będzie równała się kosztowi zakupu profesjonalnego laptopa gamingowego, których ceny ze względu na miniaturyzacje niektórych części są o wiele wyższe.

Wszystko jednak zależy od naszego indywidualnego budżetu i wymagań. Sprawa jest dość mocno złożona i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, które rozwiązanie będzie korzystniejsze.