5 mocnych stron Nintendo Switch – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Nintendo Switch to zupełna nowość na rynku. Wyróżnia się nie tylko dobrymi parametrami i nowoczesnym wyglądem, ale też szeregiem innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że to jedyna tego rodzaju, dostępna na rynku konsola. Dla wielu graczy jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które pozwala w pełni cieszyć się rozgrywką. Jakie są mocne strony Nintendo Switch? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Czym dokładnie jest Nintendo Switch?

Nintendo Switch jest konsolą, która swoją premierę miała 3 marca 2017. Od razu przyciągnęła ona uwagę większości miłośników gier ze względu na swoje liczne zalety oraz wiele innowacyjnych rozwiązań. W zestawie można znaleźć przede wszystkim jednostkę sterującą, Joy-Cony oraz stację dokująca. Dzięki tym trzem elementom Nintendo Switch może być zarówno konsolą stacjonarną, jak i mobilną. Ponadto producent zadbał również o kabel USB do ładowania oraz złącze HDMI, które pozwala na podłączenie konsoli do komputera. Ponadto w opakowaniu można znaleźć Joy-Con grip oraz dwa uchwyty do kontrolerów – pozwalają one na dodatkowe modyfikowanie kontrolerów oraz dopasowanie rozgrywki do danej osoby.

Nintendo Switch – rozgrywka gdzie tylko masz ochotę

Konsola została wyposażona w szereg udogodnień, które pozwalają na korzystanie z niej mobilnie. Nintendo Switch składa się z jednostki centralnej. Przypomina ona stosunkowo nieduży tablet. Jest cienka i wyróżnia się nowoczesnym designem. Ekran o przekątnej 6,2” w zupełności zaspokaja potrzeby większości graczy i umożliwia wygodną rozgrywkę. Do ekranu można wygodnie doczepić obydwa, znajdujące się w zestawie Joy-Cony. Dzięki temu całość stanowi naprawdę wygodną konsolę przenośną, która zawsze będzie pod ręką i zapewni rozrywkę na wysokim poziomie.

Dobra konsola stacjonarna

Oprócz tego Nintendo Switch może być również konsolą stacjonarną o zaskakująco dobrych parametrach. Umożliwia to zawarta w zestawie stacja dokująca. Z pozoru to prosta, plastikowa obudowa skonstruowana w taki sposób, by dało się do niej wygodnie wpiąć Nintendo Switch. Z tyłu obudowy znajduje się klapka, która po otwarciu umożliwia podpięcie zarówno kabla USB do ładowania, jak i złącza HDMI, dzięki którymi zawartość Nintendo Switch wyświetla się na ekranie telewizora. Dzięki temu, że konsola jest nieustannie podłączona do źródła zasilania, parametry będą zdecydowanie lepsze. Po podpięciu do stacji wydajność konsoli poprawia się aż o 40% (w trybie mobilnym zmniejsza się na rzecz wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu). Grafika 256 rdzeni CUDA, 1 GHz z pewnością zaskoczy niejednego gracza.

Wielofunkcyjne Joy-Cony – tego jeszcze nie było

Jedną z największych innowacji Nintendo Switch są Joy-Cony. Są one na tyle wielofunkcyjne, że można używać ich na kilka sposobów. Przede wszystkim można wygodnie podpiąć je bezpośrednio do konsoli. Dzięki temu klawisze znajdują się wygodnie w zasięgu kciuków podczas trzymania Nintendo Switch. Takie rozwiązanie sprawia, że konsola stanowi jedną całość i przypomina inne, dostępne na rynku propozycje niczym nie różniąc się od klasyków. To jednak nie wszystko, Joy-Cony można odpiąć od ekranu i połączyć w jedną całość lub używać osobno. Po połączeniu można wygodnie z nich korzystać na zasadzie klasycznego pada. Z kolei osobne korzystanie z Joy-Conów sprawia, że Nintendo Switch jest jedyną dostępną na rynku konsolą, z której można korzystać w trybie multiplayer bez konieczności dokupowania jakichkolwiek akcesoriów. Na osoby, dla których brak klasycznego krzyżaka w Joy-Conach jest dokuczliwy czeka rozwiązanie – Nintendo Switch Pro Controller, który można dokupić i jest jednym z najchętniej wybieranych, dostępnych na rynku akcesoriów do konsoli.

Różnorodna biblioteka gier – przegląd najlepszych dostępnych pozycji

Jak na swoje niewielkie rozmiary i parametry Nintendo Switch zaskakuje różnorodnością dostępnych gier. Konsola doskonale poradzi sobie na przykład z popularną grą przygodową The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Szczególnie zaskakująca może być grafika gry, która dosłownie zapiera dech w piersiach i sprawi, że pod wrażeniem będą nawet bardzo zaawansowani gracze. Równie chętnie wybierana jest platformówka Super Mario Odyssey. Nintendo Switch doskonale poradzi sobie również z takimi propozycjami, jak Animal Crossing: New Horizons czy Hades. Niesamowitą zarówno grafiką, jak i fabułą z pewnością może poszczycić się również Ori and the Will of the Wisps. Dzięki różnorodności dostępnych pozycji Nintendo Switch zapewnia rozrywkę i z pewnością się nie zbudzi nawet po dłuższym czasie korzystania z niego.

Z pewnością dodatkowym atutem będzie zaskakująco duża dostępność gier w sklepach oraz stosunkowo niskie ceny. Co więcej, wymagające osoby, dla których 32 GB wbudowanej pamięci to za mało, mogą zdecydować się na dokupienie nowej karty. Nintendo Switch jest do tego doskonale przygotowane i posiada specjalne wejście. Rozszerzenie pamięci pozwoli wgrać jeszcze więcej gier na urządzenie.