Gry planszowe dla dzieci – idealny pomysł na prezent

Szukasz ciekawych planszówek dla swoich pociech? Sprawdź, na które z nich warto postawić, by sprawić radość swoim dzieciom.

Gry planszowe znowu wracają do łask. W czasach, w których dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami smartfonów i komputerów rodzice szukają dla nich alternatywnych sposobów na rozrywkę. Jednym z nich są właśnie planszówki, które mogą być równie ciekawe, jak gry wideo. Aby pomóc Ci znaleźć odpowiednią grę planszową dla dziecka przygotowaliśmy dwie ciekawe propozycje.

Sprytne Bobry

Gra planszowa Sprytne Bobry od Tactic to sprawdzone rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu pociechom w wieku około czterech lat. Rozgrywka jest bardzo prosta i polega na zbudowaniu przez bobry tamy. Na planszy znajduje się las 3D, w którym rosną różne gatunki drzew. Rzucając kostką do gry, porusza się drewnianą figurką bobra, który podgryza drzewa. Po ich upadku można dodać je do swojej tamy. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zbierze trzy różne drzewa do własnej tamy. Całość rozgrywki zajmie nie dłużej niż 15 minut, więc można grać w nią wielokrotnie.

Wszystkie Dzieci Świata

Kolejna gra od Tactic, którą warto polecić to Wszystkie Dzieci Świata. Pozwala ona na poznawanie różnych kultur i tradycji dzieci z całego świata. Zabierz swoje pociechy w planszową podróż po całym świecie, by dowiedziały się wielu ciekawostek z różnych jego zakątków. Celem gry jest odpowiadanie na pytania związane z poszczególnymi krajami lub kontynentami. Za dobre odpowiedzi otrzymuje się różne nagrody, w tym pieczątki zbierane do paszportu. Gra kończy się w momencie, kiedy gracz skompletuje wszystkie dostępne pieczątki-karty lub skończą mu się bilety podróży. W skład zestawu wchodzi duża plansza, 100 dwustronnych kart, paszport, 12 wyjmowanych pieczątek, woreczek, 40 żetonów podróży, 7 kafelków biletów, 6 pionków postaci z podstawkami, kostka oraz naklejki.