Premiera Xbox One

Konsole, wielu małych i dużych mężczyzn je uwielbia. Zapewniają świetną rozrywkę, pozwalają zabić nudę. Niestety jak większość z nas wie, naszym kobietom nie zawsze pasuje godzinne przesiadywanie przed telewizorem i zamęczanie pada.

Ostatnia generacja konsol pokazuje nam jak bardzo daleko poszła technika od ukazania się światu pierwszych generacji telewizyjnej rozrywki. Firma Microsoft we wrześniu 2014 roku zaprezentowała swojego najnowszego giganta jakim jest Xbox One. Konsola została wyposażona w ośmiordzeniowy procesor AMD Jaguar, taktowany zegarem 1, 75 GHz. Ponadto konsola posiada posiada 8GB pamięci DDR3. Firma dodała do konsoli także 32MB pamięci dodatkowej ESRAM żeby zmniejszyć trochę dystans do konkurencyjnej konsoli PS4 posiadającej pamięć GDDR5, która jest nowszą i bardziej wydajną technologią. Dlaczego więc i gigant z Redmond nie postawił na pamięć lepszą i wydajną? Ponieważ konkurencyjny sprzęt przez wykorzystanie nowszych kości osiąga większą temperaturę pracy, co wiadomo nie służy dobrze konsoli.

Xbox One posiada dysk twardy o pojemności 500GB, niestety nie wymienny, ale zawsze mamy możliwość podłączenia zewnętrznego dysku do portu USB 3. 0. Dźwięk przestrzenny 7. 1 oraz obraz do którego została wykorzystana technologia AMD GCN 768-SPU, 1, 23 TFLOPS, będzie przekazywana przez dwa wejścia: HDMI In oraz HDMI out. Po ostatniej bardzo dużej aktualizacji konsola jest obsługiwana przez system Windows 10, który prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie, oraz wsteczną kompatybilność gier z Xbox 360.

Zakupując konsolę w zestawie otrzymujemy kontroler z możliwością podłączenia do niego zestawu słuchawkowego. Pad czerpie swoją energię z dwóch baterii oraz można go obsługiwać podłączonego przez kabel do konsoli. W zależności gdzie i z jakim osprzętem konsole kupimy, możemy otrzymać także sensor Kinect, który jest świetnym rozwiązaniem do zabaw z przyjaciółmi oraz samemu. Kamera wykorzystuje nasz ruch oraz dźwięk do wykonywania różnych czynności na ekranie telewizora. Wspinaczka, piłka nożna, łucznictwo, taniec teraz to wszystko mamy dostępne bez wychodzenia w domu, wiadomo że nie odzwierciedli to zabawy na świeżym powietrzu, ale nie ukrywajmy nie zawsze w zimę można uprawiać sport na dworze. Z dnia na dzień powiększa się oferta gier dostępnych na rynku, wiele tytułów jest naprawdę bardzo ciekawych lecz niektórych mogą odstraszać ceny, są dosyć mocno wygórowane, ale na czymś firmy muszą zarobić. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, grafika jaką zobaczymy w każdej z gier po prostu wciąga nas w ekran. Dodatkowo firma Microsoft dała możliwość wykupywania abonamentu Xbox Live Gold, który zapewnia nam 2 darmowe gry do ściągnięcia na konsole, oraz bardzo duże zniżki na zakup niektórych tytułów. Przy tym sprzęcie na pewno nie będą nam straszne długie zimowe wieczory.