Klasyki: Tony Hawk’s Pro Skater

Tej symulacji deskorolki nie trzeba przedstawiać żadnemu graczowi koło 30-ki. W zależności od kraju, w którym została wydana używana jest nazwa Tony Hawk’s Pro Skater – dla Stanów Zjednoczonych i części Europy; lub Tony Hawk’s Skateboarding w pozostałych krajach europejskich, w tym Wielkiej Brytanii oraz w Australii i Nowej Zelandii.

Gameplay

Gra pojawiła się po raz pierwszy na konsolach, 29 września 1999 roku. Od marca do maja 2000 roku pojawiły się również wersje kolejno na Nintendo 64, Dreamcast oraz Game Boy Color. Wraz z premierą konsolofonu Nokia N-Gage w październiku 2003 roku, pojawiła się również wersja na to urządzenie.

Podczas rozgrywki gracz ma do pokonanie dziewięć poziomów. Pierwszych sześć przeznaczonych jest do odblokowywania kolejnych tricków oraz po wykonaniu listy zadań przechodzeniu do kolejnych etapów. Sztuczek uczymy się po kolei w lokalizacjach takich jak magazyn, szkoła, centrum handlowe czy w końcu skatepark. Ostatnie trzy poziomy poświęcone są na turnieje deskorolkowe. Zadaniem gracza jest wówczas wykorzystanie zdobytych umiejętności i zdobycie jak największej liczy punktów, tak aby zdobyć ich więcej niż postaci sterowane przez komputer.

Do dyspozycji gracza jest dwanaście postaci wzorowanych na zawodowych deskorolkowcach. Wśród dostępnych postaci znajduje się oczywiście Tony Hawk, ale również Elissa Steamer, Bob Burnquist, Bucky Lasek czy Chad Muska.

One thought on “Klasyki: Tony Hawk’s Pro Skater

Dodaj komentarz