5 kultowych gier na PC które musisz znać

Starsze gry na PC wcale nie muszą być takie złe. Wręcz przeciwnie – wciąż istnieje wiele tytułów, które mimo upłynięcia dekad od ich wydania cieszą się ogromną popularnością wśród graczy. Niektóre doczekały się nowszych wersji, inne nie. Zapraszamy więc do sentymentalnej podróży w przeszłość i skorzystania z rankingu 5 starych gier, w które warto obecnie zagrać.

Worms

Jest to bardzo popularna gra, szczególnie polecana jako znakomita rozgrywka dla kilku osób. Gracz steruje robakiem, lub drużyną robaków, której celem jest zniszczenie przeciwnika. W tym celu do dyspozycji mają cały arsenał efektownej broni m.in.: bazooki, bomby, strzelby, owce, wybuchające gołębie i wiele innych. Przed oddaniem idealnego strzału trzeba uwzględnić takie czynniki jak siła wystrzału lub wiatr. Godziny wspaniałej zabawy murowane.

Diablo II

Diablo II to wśród graczy taka klasyka, jak dla miłośników motoryzacji klasyczne Porsche 911. To świetny przykład na to, jak stare gry potrafią dalej zachwycać i zapewniać dozę rozrywki. Diablo II wciąż cieszy się uznaniem wśród fanów.

Fallout

Kolejną propozycją jest Fallout oraz Fallout 2. To dwie gry, od których zaczęła się seria gier. Dla wielu graczy jednak to te 2 pierwsze części stanowią nieśmiertelną klasykę, w którą warto grać po dziś dzień. Po przejściu w technologię 3D wiele osób twierdziło, że produkcja przestała tracić swój klimat. Rozbudowana mechanika RPG to spore wyzwanie, a przetrwanie w tajemniczym świecie, w którym zło czycha na każdy rogu jest nie lada wyzwaniem.

Heroes of Might and Magic III

Wspominając stare gry na PC nie sposób nie przywołać tutaj Heroes of Might & Magic szczególnie w trzeciej odsłonie. Tylko ta część uznawana jest dla wielu fanów za właściwą, a poprzednie i dalsze nie zdołały powtórzyć wielkiego sukcesu tej części. Fenomenem tej gry jest fakt, iż posiada mechanikę rozgrywki, która sprawia wrażenie nieprzestarzałej. Bardzo trudno przyjąć do wiadomości, że gramy w grę, która ma już 22 lata. Na graczy czeka mnóstwo map, a także rozgrywka ze znajomymi.

Grand Theft Auto

Tej gry chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Gracz wciela się w postać gangstera, która wykonuje zlecone mu zadania. Sekret w tym, że nic nie musi i jeżeli tylko chce – może jechać skradzionym motorem na plaże, latać helikopter, czy robić rozróbę na mieście czołgiem. Frajda dla każdego.