3 przykłady ciekawych gier z PS2

PS2, to jedna z najlepszych konsol w historii, na którą powstało bardzo wiele ciekawych gier, a z tego wiele tytułów było ekskluzywnych, czyli tylko na PlayStation 2 np. bardzo popularny God of War. Każdy ma inny gust i to co dla jednego jest arcydziełem, dla innego może być tylko przeciętną grą, oczywiście są tytuły które podobają się większości graczy i to one mają najwyższe oceny. Jeśli chodzi o gry na PS2 jest w czym wybierać, powstało na nią tysiące gier i nawet najbardziej wybredni gracze znaleźli coś co im przypadło do gustu. Jeżeli chodzi o ciekawe propozycje gier na PlayStation 2 poniżej przedstawię 3 przykłady:

3 ciekawe gry na konsolę PlayStation 2 (PS2):

1. Altered Beast

Pierwsza gra na automaty powstała już w 1988 roku, potem zagościła też między innymi na NES, czy GBA, a w 2005 roku również na wspomnianej PS2. Gra to chodzona bijatyka, gdzie nasz bohater może przemieniać się w różne bestie, co stanowi kwintesencję gry. W zależności od sytuacji będzie potrzebna inna bestia np. żeby coś przepłynąć potrzebny potwór pływający, żeby przelecieć – latający. Wybór bestii jest dowolny, można grać cały czas swoją ulubioną, ale należy mieć na uwadze, że są one w miarę dobrze zbilansowane i żadna bestia nie nadaje się do wszystkiego. Oprócz sytuacji, gdzie trzeba użyć określonego potwora warto dodać, że są przeciwnicy z którymi określony potwór radzi sobie najlepiej i jego warto użyć, ale nie jest to konieczne. Dzięki temu elementowi gra jest ciekawa i godna uwagi, szczególnie jak ktoś lubi gry akcji, czy bijatyki.

2. Darkwatch

Gra FPS również z 2005 roku, która powstała na PS2 i XBOX. Strzelanka utrzymana w mrocznych klimatach (FPS horror), gdzie bohater będzie walczył z różnymi potworami typu nieumarli, wampiry i wszystko co z nimi powiązane. Ładna grafika, solidna ilość broni i walki, gdzie można anihilować wspomnianym arsenałem przeróżnych przeciwników jak i ciekawe bossy sprawia, że jest to FPS godny uwagi, szczególnie że nie powstał on na PC (plany były, ale wszystko zostało anulowane). Jeżeli dla kogoś w grach fabuła ma znaczenie, to można o niej powiedzieć tyle, że nie jest to arcydzieło, ale nie jest też „płytka”. Na pewno dobrze usprawiedliwia rzeź na przeciwnikach.

3. Serious Sam: Next Encounter

Znany i ciekawy FPS z PC, którego charakterystyczną cechą jest zabijanie wręcz wylewających się z każdej strony wrogów za pomocą bogatego zestawu broni, a wszystko przy komentarzach głównego bohatera. W 2004 roku powstał Serious Sam także na konsole GC oraz PlayStation 2, który nawiązuje do wersji z PC i zachowuje wszystko co najlepsze. W grze znów anihiluje się tysiące wrogów za pomocą różnych broni, wysłuchuje komentarzy głównego bohatera, walczy z bossami, a miłośnicy poszukiwań ukrytych szukają sekretów.
3 wyżej wymienione gry, to jedynie przykłady gier z PS2, których było tysiące. Jak wspomniałem każdy ma inny gust i ciężko, aby gra dogodziła wszystkim i każdemu się podobała.